Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★½
Read prior review Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Edit this entry  
31
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

2011
×
★★★
Edit this entry