• Prey

    ★★★★

  • Purple Hearts

    ★½

  • The Gray Man

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Hustle

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Adam Project

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Fresh

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Nightmare Alley

  • All Too Well: The Short Film

  • Clifford the Big Red Dog

  • Encanto

  • Eternals

    ★½

  • No Time to Die

  • Squid Game

  • Halloween Kills

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

  • The French Dispatch

  • Black Widow

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Mass

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Greenland

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Mulan

    ★½

  • All the Bright Places

  • The Invisible Man

  • Onward

    ★★½

  • The Call of the Wild

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Gretel & Hansel

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Bad Boys for Life

  • Dolittle

    ★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Spies in Disguise

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Lady and the Tramp

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

  • Eli

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari