Sort by
  • Halloween Ends

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★★★

  • Prey

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • Bloodthirsty

    ★★

  • Bloody Hell

    ★★½

  • Mandibles

    ★★★★

  • Králi videa

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • VFW

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

    ★★★½

  • Fulci for Fake

    ★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Chernobyl

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Hellboy

  • Good Boys

  • Alita: Battle Angel

  • Aquaman

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • The Head Hunter

  • Venom

    ★★½

  • Werewolf

  • Halloween

    ★★★

  • Suspiria

  • Illang: The Wolf Brigade

  • Bleach

  • The First Purge

  • Ant-Man and the Wasp

  • Love Express. The Disappearance of Walerian Borowczyk

  • Under the Silver Lake

  • Avengers: Infinity War

  • McQueen

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

  • Luz

  • Annihilation

  • Mandy

  • Fullmetal Alchemist

  • Crystal Eyes

    ★★½

  • Cargo

  • Blade Runner 2049

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Death Note

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • MFKZ