Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Stutz

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★½

  • Beast

    ★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Last Seen Alive

    ★★

  • Senior Year

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • On My Mind

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Audible

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Affairs of the Art

    ★½

  • The Call

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Please Hold

    ★★

  • Nomadland

    ★★½

  • Take and Run

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Dress

    ★★★★

  • The Long Goodbye

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • The Lie

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Haunters: The Art of the Scare

    ★★★★

  • Death Note

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★★

  • American Sniper

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Fighter

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★½

  • He's Just Not That Into You

    ★★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★★

  • Rent: Filmed Live on Broadway

    ★★★★