Zülal has logged 68 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Edit this entry  
11
Source Code

Source Code

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ivy

Ivy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Kolpaçino

Kolpaçino

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Happening

Happening

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Monster

Monster

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Edit this entry  
12
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nun

The Nun

2018
×
Edit this entry  
08
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
17
Eternity and a Day

Eternity and a Day

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Edit this entry  
15
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Where Do We Go Now?

Where Do We Go Now?

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★★
Edit this entry  
13
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The International

The International

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Spells and All That

Love, Spells and All That

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
27
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
2046

2046

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Citrus

Citrus

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Adventure Time: Distant Lands

Adventure Time: Distant Lands

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Adventure Time: Stakes

Adventure Time: Stakes

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry