• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Happening

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ethos

    ★★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • In My Room

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Farewell Amor

    ★★★★

  • Sex, Explained

  • The Way We Are

    ★★★

  • Love, Spells and All That

    ★★★★

  • You've Got Murder

    ★★★★½

  • Entire Days Together

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • The Mind, Explained

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★

  • The King

    ★½

  • Ema

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Nimic

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Olla

    ★★★★

  • The Staggering Girl

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • The Curse of La Llorona

    ★★★

  • Money Trap

    ★★★

  • Take Me Somewhere Nice

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • One Love

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bartu Ben

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Nun

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★

  • Crystal Swan

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Patrick Melrose

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Anatolian Trip

    ★★★★★

  • Mortal World

    ★★★★★

  • Ophelia

    ★★★½

  • Butterflies

    ★★★★½

  • Citrus

    ★★★

  • Arif V 216

    ★★★

  • In the Family

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Keteke

    ★★★★