Zuglu has logged 82 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Bite

Bite

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rise of the Animals

Rise of the Animals

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tromeo & Juliet

Tromeo & Juliet

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sloane

Sloane

1985
×
Read the review Edit this entry  
27
Mindwarp

Mindwarp

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ever After

Ever After

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Disco Godfather

Disco Godfather

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Robot Wars

Robot Wars

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cured

The Cured

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Beast From 20,000 Fathoms

The Beast From 20,000 Fathoms

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
VFW

VFW

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hell Squad

Hell Squad

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fog

The Fog

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry