Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Sesamstrasse präsentiert: Der Schatz des Käpt'n Karotte

Sesamstrasse präsentiert: Der Schatz des Käpt'n Karotte

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Odds and Evens

Odds and Evens

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Maniac

Maniac

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Shift

The Last Shift

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
2069: A Sex Odyssey

2069: A Sex Odyssey

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bite

Bite

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Cursed

Cursed

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rise of the Animals

Rise of the Animals

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tromeo & Juliet

Tromeo & Juliet

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sloane

Sloane

1985
×
Read the review Edit this entry  
30
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Mindwarp

Mindwarp

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ever After

Ever After

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Disco Godfather

Disco Godfather

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Robot Wars

Robot Wars

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry