Sort by

Brad has logged 189 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Caine Mutiny Court-Martial

The Caine Mutiny Court-Martial

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Landscape with Invisible Hand

Landscape with Invisible Hand

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Possum

Possum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Funhouse Massacre

The Funhouse Massacre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
31

31

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Calvaire

Calvaire

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Royal Hotel

The Royal Hotel

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★
Edit this entry  
08
Dicks: The Musical

Dicks: The Musical

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pet Sematary: Bloodlines

Pet Sematary: Bloodlines

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Femme

Femme

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Poison

Poison

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
The Swan

The Swan

2023
×
★★★
Edit this entry  
01
Saw X

Saw X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It Lives Inside

It Lives Inside

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
El Conde

El Conde

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rotting in the Sun

Rotting in the Sun

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry