Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Upgraded

Upgraded

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Drive-Away Dolls

Drive-Away Dolls

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nimona

Nimona

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Madame Web

Madame Web

2024
×
Read the review Edit this entry  
14
Lisa Frankenstein

Lisa Frankenstein

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Orion and the Dark

Orion and the Dark

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Argylle

Argylle

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Origin

Origin

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★½
Edit this entry  
03
Contact

Contact

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The People's Joker

The People's Joker

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frankenstein's Army

Frankenstein's Army

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Maestro

Maestro

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Master Gardener

Master Gardener

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Color Purple

The Color Purple

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonka

Wonka

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bloody Bloody Bible Camp

Bloody Bloody Bible Camp

2012
×
★★
Edit this entry  
17
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Delinquents

The Delinquents

2023
×
★★★
Edit this entry  
16
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Edit this entry  
14
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Concrete Utopia

Concrete Utopia

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eileen

Eileen

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry