• Alpenland

    ★★

  • It Runs in the Family

    ★★★

  • After Sherman

    ★★★★

  • No Simple Way Home

    ★★★½

  • No U-Turn

    ★★½

  • The Territory

    ★★★½

  • We Met in Virtual Reality

    ★★★½

  • Mija

    ★★★½

  • Riotsville, USA

    ★★★★½

  • 32 Sounds

    ★★★½

  • A Love Song

    ★★★½

  • ᎤᏕᏲᏅ (What They've Been Taught)

    ★★★

  • Kicking the Clouds

    ★★★★

  • EVENTIDE

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Children of the Mist

    ★★★½

  • Ikebana

    ★★★

  • Irradiation

  • Bunker

    ★★★½

  • Golden Jubilee

    ★★★★

  • Polycephaly in D

    ★★★

  • Attica

    ★★★★

  • To Pick a Flower

    ★★

  • Dreams Under Confinement

    ★★★½

  • Do Not Circulate

    ★★★½

  • Procession

    ★★★★

  • GES-2

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • A Thousand Fires

    ★★★½

  • 2 Pasolini

    ★★★★

  • In Flow of Words

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Merapi

    ★★★★

  • Feathers

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Queen

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Takeover

    ★★★★

  • Factory to the Workers

    ★★★★

  • Berg

    ★★★½

  • Outside Noise

    ★★★★

  • Aleph

    ★★★

  • All of your Stars are but Dust on My Shoes

    ★★★½

  • Wild Girl

    ★★★½

  • The Ring

    ★★★½

  • Sanctuary

    ★★★

  • Startle Response

    ★★½

  • Learning About Flowers and Their Seeds

    ★★★★★

  • Terra Femme

    ★★★★

  • Kindertotenlieder

    ★★★

  • A Cop Movie

    ★★★

  • Rock Bottom Riser

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★

  • Death

    ★★★

  • Messages 3

    ★★★★

  • earthearthearth

    ★★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★

  • Faya Dayi

    ★★★

  • Messages 2

    ★★★★

  • Killing in Thy Name

  • Messages

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Maat Means Land

    ★★★½

  • Operation Christmas Drop

    ½

  • The Annotated Field Guide of Ulysses S. Grant

    ★★★½