Sort by

Zac has logged 289 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Between the World and Me

Between the World and Me

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Read the review Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hello, Dolly!

Hello, Dolly!

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
Read the review Edit this entry  
06
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Edit this entry  
26
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hamilton

Hamilton

2020
×
Edit this entry  
22
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Come Together

Come Together

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry