Sort by
  • Barbarian

  • Nope

  • Night of the Coconut

  • Minions: The Rise of Gru

  • Unicorn

  • The Letter Men

  • Sparring Partner

  • Kylie

  • Waterlogged

  • Love Has Wings

  • All in a Day's Work

  • Dinner for Two

  • Don't Bring a Gun

  • The Originals

  • Every Other Week

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Bodies Bodies Bodies

  • Everything Everywhere All at Once

  • Stranger at the Gate

  • The Batman

  • Yokelan, 66

  • Cha Cha Real Smooth

  • North Star

  • Polished

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Dead End

  • A Place Like No Other

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • After We Met Again

  • The Actress

  • Love in the Time of Corona

  • Dave Chappelle: The Closer

  • My First Native American Boyfriend

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Diaper Cake

  • Featherweight

  • Workin' on Myself

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Malignant

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Team Meryland

  • Occupation

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

  • Shmorby's Guide To The Internet!

  • Invisible Monsters and Tomato Soup

  • Jung & Restless

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Navel Gazers

  • The Ritual to Beauty

  • H.A.G.S. (Have a Good Summer)

  • Shaba

  • Since You Arrived, My Heart Stopped Belonging to Me

  • You and the Thing That You Love

  • Save Ralph