Sort by

Zach has logged 46 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Cairo Conspiracy

Cairo Conspiracy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Joyland

Joyland

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
22
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Spirit

In the Spirit

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
You People

You People

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alice, Darling

Alice, Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★
Edit this entry  
19
A Life Less Ordinary

A Life Less Ordinary

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Happy and Glorious

Happy and Glorious

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
Thieves Like Us

Thieves Like Us

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Beautiful Beings

Beautiful Beings

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sick

Sick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Plane

Plane

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Birthday

The Birthday

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Holy Spider

Holy Spider

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Name of the Rose

The Name of the Rose

1986
×
Read the review Edit this entry  
09
The Getaway

The Getaway

1972
×
Edit this entry  
09
Missing

Missing

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Euphoria

Euphoria

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alcarràs

Alcarràs

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Broker

Broker

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
True Lies

True Lies

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shadows: The Making Of Nope

Shadows: The Making Of Nope

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
'Deep End': Remembering the Deleted Scenes

'Deep End': Remembering the Deleted Scenes

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
Deep End

Deep End

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Under Pressure: Making 'The Abyss'

Under Pressure: Making 'The Abyss'

1993
×
Read the review Edit this entry  
01
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry