Zander has logged 19 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Superman II

Superman II

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Skiptrace

Skiptrace

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bluebeard

Bluebeard

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Seven Year Itch

The Seven Year Itch

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bloody Pit of Horror

Bloody Pit of Horror

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Brain That Wouldn't Die

The Brain That Wouldn't Die

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry