zotwot has logged 258 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ice Age: Collision Course

Ice Age: Collision Course

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Rugrats Movie

The Rugrats Movie

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dr. Mabuse, the Gambler

Dr. Mabuse, the Gambler

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Smiling Madame Beudet

The Smiling Madame Beudet

1923
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Boxer

The Boxer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The World's Fastest Indian

The World's Fastest Indian

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Orphans of the Storm

Orphans of the Storm

1921
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Within Our Gates

Within Our Gates

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Broken Blossoms

Broken Blossoms

1919
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everyone Says I Love You

Everyone Says I Love You

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

1916
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Les Vampires

Les Vampires

1915
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
In Time

In Time

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jumper

Jumper

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry