• Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Help

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★★

  • Vigil

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Together

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Boss Level

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Cryptozoo

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Once Upon a Snowman

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Des

    ★★★★

  • Limbo

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Sweat

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Dating Amber

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Pale Horse

    ★★★★

  • Lamp Life

    ★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★