Sort by

zooowweeemama has logged 29 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Z-O-M-B-I-E-S 3

Z-O-M-B-I-E-S 3

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Father of the Bride

Father of the Bride

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Better Nate Than Ever

Better Nate Than Ever

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Moonshot

Moonshot

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry