Sort by

Zolyx has logged 497 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Central Station

Central Station

1998
×
★★★★
Edit this entry  
28
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pi

Pi

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
21
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Hero

Hero

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
09
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Edit this entry  
04
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
02
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry