Sort by

Joe has logged 42 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mortuary

Mortuary

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Experiment in Terror

Experiment in Terror

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman Dracula

Batman Dracula

1964
×
Read the review Edit this entry  
28
Frankenstein Unbound

Frankenstein Unbound

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dragon Lives Again

The Dragon Lives Again

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Left for Dead

Left for Dead

2007
×
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Strait-Jacket

Strait-Jacket

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Macabre

Macabre

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Tingler

The Tingler

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Bat

The Bat

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Innocent Blood

Innocent Blood

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pink Plasma

Pink Plasma

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The City of the Dead

The City of the Dead

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Goké, Body Snatcher from Hell

Goké, Body Snatcher from Hell

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Revenge of Frankenstein

The Revenge of Frankenstein

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hillbillys in a Haunted House

Hillbillys in a Haunted House

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Legend of Sleepy Hollow

The Legend of Sleepy Hollow

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nothing But the Night

Nothing But the Night

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Big Bad Wolf

The Big Bad Wolf

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dreamscape

Dreamscape

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Zodiac Killer

The Zodiac Killer

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Burying the Ex

Burying the Ex

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hole

The Hole

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Transylvania Mania

Transylvania Mania

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Creature from the Haunted Sea

Creature from the Haunted Sea

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Subspecies

Subspecies

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
TerrorVision

TerrorVision

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Black Dahlia

The Black Dahlia

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pink Panic

Pink Panic

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry