Sort by

Joe has logged 39 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Blissfully Yours

Blissfully Yours

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Game of Death

Game of Death

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Explorers

Explorers

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dont Look Back

Dont Look Back

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mysterious Object at Noon

Mysterious Object at Noon

2000
×
★★★
Edit this entry  
27
War-Gods of the Deep

War-Gods of the Deep

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Bronx Executioner

The Bronx Executioner

1989
×
Read the review Edit this entry  
25
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Yakuza Graveyard

Yakuza Graveyard

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Midsummer Night's Dream

A Midsummer Night's Dream

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Life and Death of 9413, a Hollywood Extra

The Life and Death of 9413, a Hollywood Extra

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Night Stalker

The Night Stalker

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Cold Night's Death

A Cold Night's Death

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mermaid

The Mermaid

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
That Night's Wife

That Night's Wife

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Susan Slept Here

Susan Slept Here

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Killers from Space

Killers from Space

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hands of Orlac

The Hands of Orlac

1924
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tai Chi II

Tai Chi II

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hollywood Vice Squad

Hollywood Vice Squad

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
So You Want to Be in Pictures

So You Want to Be in Pictures

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Walk Cheerfully

Walk Cheerfully

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Monkey Business

Monkey Business

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Skin Deep

Skin Deep

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Legion

Black Legion

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Congo Jazz

Congo Jazz

1930
×
★★★½
Edit this entry  
01
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
I Am a Fugitive from a Chain Gang

I Am a Fugitive from a Chain Gang

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scared to Death

Scared to Death

1946
×
Read the review Edit this entry