Stefan has logged 808 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
1984

1984

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Money Train

Money Train

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Underwater Love

Underwater Love

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wayward Girl

The Wayward Girl

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dune

Dune

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wife

The Wife

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fando and Lis

Fando and Lis

1968
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Something Useful

Something Useful

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fail Safe

Fail Safe

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear City

Fear City

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hopscotch

Hopscotch

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Ava

Ava

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Staffan Stolle Story

The Staffan Stolle Story

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Kid

The Kid

1921
×
★★★½
Read the review Edit this entry