Sort by

Zoe has logged 39 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rebel in the Rye

Rebel in the Rye

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Musicians

The Musicians

2008
×
Read the review Edit this entry  
28
A Very Specific Recipe

A Very Specific Recipe

2007
×
Edit this entry  
28
Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

2018
×
Edit this entry  
28
Project X

Project X

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
21 & Over

21 & Over

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Devotion

Devotion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Network

Network

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nights and Weekends

Nights and Weekends

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Moonlighters

Moonlighters

2004
×
Read the review Edit this entry  
13
While Choking

While Choking

2008
×
Read the review Edit this entry  
13
The Track Meet

The Track Meet

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hours

The Hours

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Selena

Selena

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mayor Cupcake

Mayor Cupcake

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
Read the review Edit this entry