Sort by

Zoe has logged 376 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Insurgent

Insurgent

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Professor

The Professor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Noel Diary

The Noel Diary

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Divergent

Divergent

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rebel in the Rye

Rebel in the Rye

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Musicians

The Musicians

2008
×
Read the review Edit this entry  
28
A Very Specific Recipe

A Very Specific Recipe

2007
×
Edit this entry  
28
Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

2018
×
Edit this entry  
28
Project X

Project X

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
21 & Over

21 & Over

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Devotion

Devotion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Network

Network

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nights and Weekends

Nights and Weekends

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Moonlighters

Moonlighters

2004
×
Read the review Edit this entry  
13
While Choking

While Choking

2008
×
Read the review Edit this entry  
13
The Track Meet

The Track Meet

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry