Sort by

zoe has logged 163 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
King Arthur

King Arthur

2004
×
Edit this entry  
18
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read other review Edit this entry  
17
Married by Christmas

Married by Christmas

2016
×
★½
Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
06
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
02
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

1977
×
Edit this entry  
05
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
Read other review Edit this entry  
23
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
About a Boy

About a Boy

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Twilight

Twilight

2008
×
Read other review Edit this entry  
05
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Edit this entry  
01
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Jaws

Jaws

1975
×
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read other review Edit this entry  
21
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry