Sort by

ZjRuma has logged 117 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Beast

Beast

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Predators

Predators

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry