Zineddine has logged 36 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Demolition

Demolition

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
01
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
Frankie and Johnny

Frankie and Johnny

1991
×
★★★½
Edit this entry  
03
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry