Zülküf has logged 76 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Way We Are

The Way We Are

2020
×
½
Edit this entry  
19
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★
Edit this entry  
19
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ver Kaç

Ver Kaç

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Innocent

The Innocent

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Purity of Vengeance

The Purity of Vengeance

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Conspiracy of Faith

A Conspiracy of Faith

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Absent One

The Absent One

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Keeper of Lost Causes

The Keeper of Lost Causes

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Reconstruction

Reconstruction

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Weasel

Weasel

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
İstanbul Beneath My Wings

İstanbul Beneath My Wings

1996
×
★★★
Edit this entry  
21
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Elephants and Grass

Elephants and Grass

2000
×
★★★★
Edit this entry  
19
Before the Rain

Before the Rain

1994
×
★★★★
Edit this entry  
18
Wildland

Wildland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Vanishing Waves

Vanishing Waves

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★
Edit this entry  
08
Desperado

Desperado

1995
×
★★★
Edit this entry  
06
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Edit this entry  
05
Exile

Exile

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Xtreme

Xtreme

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Boys from County Hell

Boys from County Hell

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★
Edit this entry  
07
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
Edit this entry  
05
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Edit this entry  
30
No End

No End

1985
×
★★★½
Edit this entry  
30
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
You Know Him

You Know Him

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Far from Men

Far from Men

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry  
19
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Ghosts

Ghosts

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Green Zone

Green Zone

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★
Edit this entry  
25
Crank

Crank

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
Paper Lives

Paper Lives

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Edit this entry