Sort by

Zach has logged 167 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Happy New Year, Colin Burstead

Happy New Year, Colin Burstead

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Superstar: The Karen Carpenter Story

Superstar: The Karen Carpenter Story

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide

The Suicide

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Decline of Western Civilization Part III

The Decline of Western Civilization Part III

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Decline of Western Civilization

The Decline of Western Civilization

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
All or Nothing

All or Nothing

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Career Girls

Career Girls

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Session 9

Session 9

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dementia

Dementia

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Topsy-Turvy

Topsy-Turvy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Plus One

Plus One

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shivers

Shivers

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Sense of History

A Sense of History

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Life Is Sweet

Life Is Sweet

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
High Hopes

High Hopes

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Short & Curlies

The Short & Curlies

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Meantime

Meantime

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Grown-Ups

Grown-Ups

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Abigail's Party

Abigail's Party

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nuts in May

Nuts in May

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry