• Men

    ★★★★

  • Teardrop

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Night's End

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★★

  • Cold Wind Blowing

  • X

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Kimi

    ★★★★

  • The Long Night

  • Entropy

  • Scream

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Double Walker

    ★★★★

  • Ghosts of the Ozarks

  • ULTRAPOP: Live at the Masonic

    ★★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Alone with You

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Procession

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ½

  • Candyman

    ★★★

  • Hellbender

    ★★★★

  • Bull

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • The Deep House

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • False Positive

    ½

  • Werewolves Within

    ★★★★½

  • Shapeless

    ★★★★

  • We Need to Do Something

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

  • The Spine of Night

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Offseason

    ★★★½

  • Jakob's Wife

    ★★★★

  • The Scary of Sixty-First

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • Faya Dayi

    ★★★★½