Sort by

Aziz has logged 38 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
Edit this entry  
23
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
Edit this entry  
22
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Edit this entry  
20
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Carrie

Carrie

1976
×
★★★
Edit this entry  
17
Bad 25

Bad 25

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Coffee and Cigarettes II

Coffee and Cigarettes II

1989
×
Edit this entry  
05
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

1986
×
Edit this entry  
04
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Ronaldo

Ronaldo

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
I Am Here....Now

I Am Here....Now

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Double Down

Double Down

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Double

The Double

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Edit this entry  
01
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry