Sort by

zeyal has logged 20 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
It

It

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry