zettee has logged 28 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Ripper

The Ripper

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Jesus Is Dead

Jesus Is Dead

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
Edit this entry  
11
Four Sisters and a Wedding

Four Sisters and a Wedding

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
Edit this entry  
05
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Edit this entry  
03
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Edit this entry