Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Northman

The Northman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pet

Pet

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Help

Help

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Best Fiend

My Best Fiend

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry