Sort by

Bob has logged 33 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Goatling: Son of Satan

Goatling: Son of Satan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fear

Fear

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Old Way

The Old Way

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The X from Outer Space

The X from Outer Space

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Patience Has An End

Patience Has An End

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blood and Diamonds

Blood and Diamonds

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eagle of the Pacific

Eagle of the Pacific

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Forest: Forbidden Forest 5

Death Forest: Forbidden Forest 5

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Forest: Forbidden Forest 4

Death Forest: Forbidden Forest 4

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Forest: Forbidden Forest 3

Death Forest: Forbidden Forest 3

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Forest: Forbidden Forest 2

Death Forest: Forbidden Forest 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Forest: Forbidden Forest

Death Forest: Forbidden Forest

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Karate Warriors

Karate Warriors

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nun's Diary: Confession

Nun's Diary: Confession

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shin Ultraman

Shin Ultraman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bilocation

Bilocation

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Age of Nudity

Age of Nudity

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Colonel Kato's Falcon Squadron

Colonel Kato's Falcon Squadron

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Broken Bars

Broken Bars

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Melody of Rebellion

Melody of Rebellion

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Tight Killers

Black Tight Killers

1966
×
★★★½
Edit this entry  
02
Devil Story

Devil Story

1986
×
★★★★
Edit this entry  
02
Shriek of the Mutilated

Shriek of the Mutilated

1974
×
★★★
Edit this entry  
02
Through the Fire

Through the Fire

1988
×
★★½
Edit this entry  
01
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★
Edit this entry  
01
Frame-Up II: The Cover-Up

Frame-Up II: The Cover-Up

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Exiled in America

Exiled in America

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
In Between

In Between

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tough Guys Don't Dance

Tough Guys Don't Dance

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read other review Edit this entry