Sort by

Bob has logged 350 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
31
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Basic Instinct 2

Basic Instinct 2

2006
×
★★★★
Edit this entry  
30
Beast of Blood

Beast of Blood

1970
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mad Doctor of Blood Island

Mad Doctor of Blood Island

1969
×
★★★½
Edit this entry  
28
Brides of Blood

Brides of Blood

1968
×
★★★½
Edit this entry  
27
Terror Is a Man

Terror Is a Man

1959
×
★★★½
Edit this entry  
26
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
25
Calvaire

Calvaire

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Breaking Point

Breaking Point

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
24
Silent Night

Silent Night

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
23
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Last of the American Hoboes

Last of the American Hoboes

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
What's Love

What's Love

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Sex Serum of Dr. Blake

The Sex Serum of Dr. Blake

1970
×
★★★
Edit this entry  
17
The Las Vegas Strangler

The Las Vegas Strangler

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Barbara

Barbara

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
All Jacked Up and Full of Worms

All Jacked Up and Full of Worms

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
The Head

The Head

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Gingerdead Man

The Gingerdead Man

2005
×
★★★
Edit this entry  
14
Taxi Hunter

Taxi Hunter

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
East End Hustle

East End Hustle

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Christmas Martian

The Christmas Martian

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last Blood

The Last Blood

1991
×
★★★½
Edit this entry  
07
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
30
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knowing

Knowing

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shreck

Shreck

1990
×
★★★★
Edit this entry  
25
Halloweenville

Halloweenville

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Video Violence Part 2

Video Violence Part 2

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Video Violence

Video Violence

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captives

Captives

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dark Parasite

Dark Parasite

2023
×
Read the review Edit this entry  
20
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
Die'ced

Die'ced

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fog City

Fog City

2023
×
Read the review Edit this entry  
18
It's a Wonderful Knife

It's a Wonderful Knife

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry