Sort by

Bob has logged 39 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Corruption of Chris Miller

The Corruption of Chris Miller

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Blade in the Dark

A Blade in the Dark

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Raw Deal

Raw Deal

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Case of the Bloody Iris

The Case of the Bloody Iris

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The City of the Dead

The City of the Dead

1960
×
★★★★
Edit this entry  
25
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Torso

Torso

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Alone in the Dark

Alone in the Dark

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Night Evelyn Came Out of the Grave

The Night Evelyn Came Out of the Grave

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Black Belly of the Tarantula

The Black Belly of the Tarantula

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Cat in the Brain

A Cat in the Brain

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Lizard in a Woman's Skin

A Lizard in a Woman's Skin

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
One on Top of the Other

One on Top of the Other

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady Terminator

Lady Terminator

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Daughters of Eve

Daughters of Eve

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Incident

The Incident

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
No One Heard the Scream

No One Heard the Scream

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Demonic

Demonic

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The Unlit

The Unlit

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman: Return of the Caped Crusaders

Batman: Return of the Caped Crusaders

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Retribution

Retribution

1987
×
★★★★
Edit this entry  
07
Masked Avenger Versus Ultra-Villain in the Lair of the Naked Bikini

Masked Avenger Versus Ultra-Villain in the Lair of the Naked Bikini

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cathy's Curse

Cathy's Curse

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Skinned Deep

Skinned Deep

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Naked Massacre

Naked Massacre

1976
×
★★★★
Edit this entry  
02
Death Rider in the House of Vampires

Death Rider in the House of Vampires

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry