Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Kate Berlant: Cinnamon in the Wind

    ★★★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Bros

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • Blonde

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

  • Jennifer Lopez: Halftime

  • Father of the Bride

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • The Staircase

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • Taylor Tomlinson: Look at You

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Ali Wong: Don Wong

  • Kimi

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Betty White: A Celebration

    ★★

  • Scream

    ★★★

  • Insecure: The End

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Adele One Night Only

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★