• Groot's Pursuit

    ★★★★

  • The Little Guy

    ★★★½

  • Groot's First Steps

    ★★★½

  • Groot Takes a Bath

    ★★★½

  • Magnum Opus

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★½

  • LEGO Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Mulan

  • Onward

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • My Spy

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½