Zegan has logged 73 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Forbidden Door

The Forbidden Door

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sinking of Van Der Wijck

The Sinking of Van Der Wijck

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gie

Gie

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rudy Habibie

Rudy Habibie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Habibie & Ainun

Habibie & Ainun

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Russian Lolita

Russian Lolita

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Owners

The Owners

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Lost Girls & Love Hotels

Lost Girls & Love Hotels

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rogue

Rogue

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cuties

Cuties

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Memories of My Body

Memories of My Body

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
27 Steps of May

27 Steps of May

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Wolf

The Last Wolf

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ava

Ava

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Love

Love

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Ejen Ali: The Movie

Ejen Ali: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Red Shoes and the Seven Dwarfs

Red Shoes and the Seven Dwarfs

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Holger & Vilde

Holger & Vilde

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry