Sort by
  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Like & Share

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Sri Asih

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★★

  • The Red Point of Marriage

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Blonde

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Stealing Raden Saleh

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Baymax!

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Satria Dewa: Gatotkaca

    ★★½

  • Irma Vep

    ★★★★

  • Missing Home

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • My Liberation Notes

    ★★★★½

  • wake yourself, goldfish

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Grand Jeté

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Light Years

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Together

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Yuni

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Miss Dior

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Vortex

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½