zee88 has logged 192 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Duel

The Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cigarette Burns

Cigarette Burns

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unfriended

Unfriended

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry