Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Brood

The Brood

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shivers

Shivers

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Justice League vs. the Fatal Five

Justice League vs. the Fatal Five

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Darkman

Darkman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Batman and Harley Quinn

Batman and Harley Quinn

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Primer

Primer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
good kid, m.A.A.d city

good kid, m.A.A.d city

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry