• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Akakiri

    ★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★½

  • The Elder

    ★★★

  • T0-B1

    ★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★½

  • The Village Bride

    ★★★

  • The Twins

    ★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★½

  • The Duel

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Canvas

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½