Sort by

zed has logged 160 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Wolf

Wolf

2021
×
★★
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Moving On

Moving On

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Boat

Boat

2007
×
Read the review Edit this entry  
16
Junior

Junior

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
26
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
BOOKSTORES: How to Read More Books in the Golden Age of Content

BOOKSTORES: How to Read More Books in the Golden Age of Content

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Ballad of Cleopatra

The Ballad of Cleopatra

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry