Sort by

Zebra has logged 500 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Electroma

Electroma

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Devilman - Volume 2: Demon Bird

Devilman - Volume 2: Demon Bird

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Girl Can't Help It

The Girl Can't Help It

1956
×
★★★
Edit this entry  
07
Crazy World

Crazy World

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Blood: The Last Vampire

Blood: The Last Vampire

2000
×
★★★
Edit this entry  
07
Better Luck Tomorrow

Better Luck Tomorrow

2002
×
★★★
Edit this entry  
06
Radioactive Dreams

Radioactive Dreams

1985
×
★★★★
Edit this entry  
06
They/Them

They/Them

2022
×
Edit this entry  
06
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
What Have They Done to Your Daughters?

What Have They Done to Your Daughters?

1974
×
★★★★
Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Warlords of the 21st Century

Warlords of the 21st Century

1982
×
★★★★
Edit this entry  
02
Gamera the Brave

Gamera the Brave

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Alligator 2: The Mutation

Alligator 2: The Mutation

1991
×
★★
Edit this entry  
02
Kill List

Kill List

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Human Lanterns

Human Lanterns

1982
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Peacock King

The Peacock King

1988
×
★★★★
Edit this entry  
29
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★
Edit this entry  
28
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Edit this entry  
28
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Gamera 3: Revenge of Iris

Gamera 3: Revenge of Iris

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Shiver

Shiver

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
Edit this entry  
25
Bad Travelling

Bad Travelling

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Dead Horizons

Dead Horizons

1951
×
Edit this entry  
25
Now, at Last!

Now, at Last!

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The City of Violence

The City of Violence

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Great Satan

The Great Satan

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Video Violence

Video Violence

1987
×
★★
Edit this entry  
24
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Read prior review Edit this entry  
23
Ivan Vasilyevich Changes His Profession

Ivan Vasilyevich Changes His Profession

1973
×
★★★★
Edit this entry  
22
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★
Edit this entry  
21
Yongary, Monster from the Deep

Yongary, Monster from the Deep

1967
×
★★★
Edit this entry  
19
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Point Blank

Point Blank

2010
×
★★★
Edit this entry  
18
Both Sides of the Blade

Both Sides of the Blade

2022
×
★★
Edit this entry  
17
She and Her Cat

She and Her Cat

1999
×
Edit this entry  
17
Wolf's Calling

Wolf's Calling

2019
×
Edit this entry  
17
Id

Id

2005
×
Read the review Edit this entry  
17
The Death King

The Death King

1990
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Day of Destruction

The Day of Destruction

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Legend of Boggy Creek

The Legend of Boggy Creek

1972
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Dead Are Alive

The Dead Are Alive

1972
×
★★★★
Edit this entry