Sort by

zea has logged 22 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Hollow Crown: Henry VI - Part 2

The Hollow Crown: Henry VI - Part 2

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hollow Crown: Henry VI - Part 1

The Hollow Crown: Henry VI - Part 1

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fragment of an Empire

Fragment of an Empire

1929
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Noir-soleil

Noir-soleil

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Torn

Torn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Encounter

Encounter

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Real Charlie Chaplin

The Real Charlie Chaplin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chocolat

Chocolat

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
West Indies

West Indies

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry