Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Valley Girl

Valley Girl

2020
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
29
Rise of the Footsoldier 3: The Pat Tate Story

Rise of the Footsoldier 3: The Pat Tate Story

2017
×
★★
Edit this entry  
29
WayWard Manor

WayWard Manor

2024
×
Edit this entry  
29
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Green Street Hooligans

Green Street Hooligans

2005
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
26
Rise of the Footsoldier: Part II

Rise of the Footsoldier: Part II

2015
×
★★
Edit this entry  
26
The Firm

The Firm

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Football Factory

The Football Factory

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Help!

Help!

1965
×
★★★★
Edit this entry  
23
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
23
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bob Marley: One Love

Bob Marley: One Love

2024
×
★★★
Edit this entry  
23
Madame Web

Madame Web

2024
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rise of the Footsoldier

Rise of the Footsoldier

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
Spree

Spree

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★
Edit this entry  
14
The Sidemen Story

The Sidemen Story

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Argylle

Argylle

2024
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Girl Shaped Love Drug

Girl Shaped Love Drug

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
Sideways

Sideways

2004
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★
Edit this entry  
27
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★½
Edit this entry  
27
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
20
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★
Edit this entry  
20
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
ted

ted

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Echo

Echo

2024
×
★★★★
Edit this entry  
05
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dave Chappelle: The Dreamer

Dave Chappelle: The Dreamer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
30
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
29
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
25
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
Read the review Edit this entry