Sort by
  • Mulholland Falls

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • True Grit

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Matchstick Men

    ★★★

  • Three Days of the Condor

    ★★★★½

  • The Conversation

    ★★★★★

  • Throw Momma from the Train

    ★★½

  • Star Trek VI: The Undiscovered Country

    ★★★★

  • Mission: Impossible III

    ★★★½

  • Wings of Desire

    ★★★★★

  • Capote

    ★★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Opening Night

    ★★★★★

  • Hellbound: Hellraiser II

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★½

  • The Naked Kiss

    ★★★★½

  • Zappa

    ★★★★