Sort by
  • Colette

    ★★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★½

  • Juliet, Naked

    ★★½

  • Mandy

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Betty: They Say I’m Different

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Creep 2

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Disobedience

    ★★★★★

  • The Gospel According to André

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Mary Goes Round

    ★★★½

  • Woodshock

    ★★½

  • Mary Shelley

    ★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • Sweet Virginia

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Band Aid

    ★★★

  • Silence

    ★★★★★

  • Almost Christmas

    ★★★

  • This Beautiful Fantastic

    ★★★★

  • Terrifier

    ★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★★

  • Lights Out

    ★★

  • Personal Shopper

    ★★★★

  • Paterson

    ★★★★★

  • American Honey

    ★★★★

  • Raw

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★½

  • The Wailing

    ★★★★½

  • Little Sister

    ★★★★

  • The Boy

    ★★

  • The Dressmaker

    ★★★½

  • Digging for Fire

    ★★★

  • Magic Mike XXL

    ★★★★★

  • Ingrid Bergman: In Her Own Words

    ★★★½

  • Thought Crimes

    ★★½

  • The Age of Adaline

    ★★★

  • The Invitation

    ★★★★

  • A Photographer's Journey

    ★★★★

  • Slash: Raised On the Sunset Strip

    ★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • Love & Mercy

    ★★★★

  • While We're Young

    ★★

  • As Above, So Below

    ★★★★

  • Little White Lie

    ★★★★

  • A Hard Day

    ★★★★

  • Force Majeure

    ★★★★

  • Heaven Adores You

    ★★★½

  • The Sheik

    ★★★½

  • Creep

    ★★★★

  • Song One

    ★★★★

  • Life Itself

    ★★★★

  • The Guest

    ★★★★

  • Lord of Tears

  • Her

    ★★★★★

  • Insidious: Chapter 2

    ★★★½

  • Begin Again

    ★★★★★

  • Burton and Taylor

    ★★★

  • The Purge

    ★★★½

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★★

  • Blue Ruin

    ★★★★

  • The Bling Ring

    ★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★½

  • The Conjuring

    ★★★